Nije namijenjeno rješavanju problema kao što su:

- problematično ponašanje pojedinaca, nesporazumi sa
  susjedima i/ili bilo kojom skupinom ljudi

- bilo kakva hitna intervencija (poplava u stanu i sl.)

- psi koji ometaju lavežom ili nisu na uzici ili nemaju brnjicu

- požari, zagađenja zraka i vode

- buka

- prijedlozi za postavljanje novih posuda za otpad, novih
  rasvjetnih tijela, semafora i slično

- žalbe na rad gradskih tijela ili bilo kojih tijela javne uprave

- bespravna gradnja

- divljanje po cestama, konzumiranje droga, javna opijanja,
  nasilje nad životinjama, preprodaja i sl.

Za to postoje nadležna tijela kojima se uvijek možete obratiti.

SLUŽBENA STRANICA

POGLEDAJTE

POPIS ULICA

GRAD METKOVIĆ

TISAK

OSMRTNICE

24.8.2019.
Kata Šiljeg
udova Vinke, rođ. Boras
1935. - 2019.
Kata Šiljeg

KONTAKT

18. smotra folkora

kultura

 

18. smotra folklora "Na Neretvu misečina pala"

Program

Četvrtak, 9. svibnja 2002. u 20h

 

Crkva Svetoga Ilije, Metković,

Koncert pučkih Marijanskih pjesama

 

«Vesela budi Marija»

 

Mješoviti crkveni zbor  župe Sv. Nikole, Metković

I. pl. Zajc: Ave Maria

Kreslin(harmonizacija): Dajte mi sladak pjev

A. Hribar: O Marijo na stazi

Nikša Krpetić: Gospe ribara težaka

voditeljica:

Časna sestra Marijana Cvitanović

uvodna riječ: Don Augustin Radović, kapelan

Ženska pjevačka skupina  «Šunjuše»,  

KUD «Rogotin» , Rogotin

 - O Marijo majko

 - Marijo pogledaj na nas s visina

pučki pjevači

Ženska pjevačka skupina Borovčanke, Metković

 - O, mila majko nebeska

pučki pjevači

Ženska pjevačka skupina , KUD Danica Hrvatska, Komin

 - Tisuć puta  zdravo budi

 -  O Marijo ti naša nado

pučki pjevači

Ženska pjevačka skupina franjevačke župe  iz  Kraljeve Sutjeske

Stare crkvene marijanske pučke pjesme iz Bosne:

 - O Marijo bolne duše ljekarijo

 - Ponizno se teb' klanjamo

pučki pjevači

uvodna riječ:  don Zvonko Martić

Mješovita pjevačka skupina, župe Čemerno, okolica Sarajeva

Marijanske hodočasničke  pjesme Gospi Olovskoj:

 - Faljen Isus Marijo

 - O prislavna Božja mati

pučki pjevači

Ženska  pjevačka skupina  Semarkuše, Šikloš, Mađarska

Šokačke marijanske pjesme Hrvata  iz južne Mađarske

Pjevačice iz Mađarske, Šokice iz Šikloša - uz gajde

 - Ružice majska, diko nebeska

 - Danas svaki Božjoj majki

pučki pjevači

Voditelj: Antuš Vizin

Gajdaš: Andor Vegh

  - Rajska Djevo Rajska Djevo

svi sudionici

 

Petak, 10. svibnja u 19,00

 

KUD «Kvadrilja», Trogir

Šotić

Voditelji:

Vinko Bilić i Ernest  Barić

KUD «Zora», Betina

Pjesme i plesovi iz Betine

Voditelj:

Silvijo Tomas

KUD «Branimir», Benkovac

Pjesme i plesovi iz Bukovice

Voditelj:

Zlatko Imbrišić

 SVEČANO OTVARANJE

 

KUD «Metković», Metković

Ženska pjevačka skupina

Na Neretvu misečina pala

Voditeljica:

Divna Dragović

KUD «Čilipi» Čilipi

Podkolo i poskočica

Voditelj:

Luko Novak

KUD «Vinjani Donji», Vinjani Donji, Imotski

Vinjanske pjesme i plesovi

Voditelj:

Novica Šimić

KUD «Sv. Juraj» Draganić

Predstavnici Smotre folkora Karlovačke županije u Ogulinu

Draganiću, mili zavičaju

Voditelj :

Mojmir Golemac

Udruga «Ivan Duknović», Vinišće

Pjesme i kolo iz Vinišća

Voditelj:

Ivan Mlačić

KUD «Dalmacija» Dugi Rat

Stari splitski plesovi

Voditelj:

Milivoj Raljević

Ženska  pjevačka skupina – «Semarkuše» Šikloš, Mađarska

Šokačke pjesme Hrvata  iz južne Mađarske

Voditelj:

Antuš Vizin

FD «Krejonca», Bol

Stari brački plesovi

Voditelj:

Branko Šegović

HKUD «Fra. Petar Bakula» Posušje 

Pjesme i plesovi posuškog kraja

Voditelj: Tomislav Kovač, Strukić

KUD «Slavonac», Forkuševci

Predstavnici smotre folklora «Đakovački vezovi»,

Pjesme i kola iz Đakovštine

Voditeljica: Zdenka Mikleušević

KUD «Gradina», Polača

Pjesme i plesovi iz Polače

Voditelj:

Dragan Kutija

Tri diplara  iz Zapadne Hercegovine 

Ante Mucić, KUD «Sveti Ante» Humac, Ljubuški

Tomislav Kovač, Strukić, HKUD «Fra Petar Bakula»

Željko Keža, KUD «Herceg Stjepan» Ljubuški

 

KUD «Pelikan», Šikloš , Mađarska

«Pjesmom i plesom kroz sjevernu Mađarsku»

Voditelj:

János  Balogh

KUD «Vinac», Stankovci

Pjesme i plesovi stankovačkog kraja

Voditelj:

Slavko Pelajić

KUD «Metković», Metković

Pjesme i plesovi Donje Neretve

Voditeljica.:

Divna Dragović

 

Subota, 11. svibnja u 19,00

 

KUD «Zvir», Jelenje – dječja skupina

Grobnički tanci i pjesme

Voditeljica.

Alemka Juretić

KUD «Bedem», Grebaštica – dječja skupina

Pisme i plesovi iz Grebaštice

Voditelji:

Ivan Nakić i Matija Peran

KUD «Salona», Solin – dječja skupina

Trogirski šotić

Voditelj:

Mladen Grubišić

KUD «Spužvar», Brodarica, Krapanj – dječja
skupina

Krapanjske pisme i mutavo kolo

Voditeljica:

Eliana Trutin

FS «Kualjske posestrine i pobratini», Kali – dječja sk.

Pisme i kolo iz Kali

Voditeljica:

Mirjana Končurat

KU «Žutopas», Smokovljani i Visočani

Kolo Linđo

Voditelj:

Mato Katičić

KUD «Popovići», Popovići

Bukovačke pjesme i plesovi

Voditelj:

Zlatko Tokić

KUD «Privlaka», Privlaka

Pisme i kola iz Privlake

Voditeljica:

Helena Budija

KUD «Ragaca», Orašac

Ragaca

Voditelj:

Vlaho Stijepović

KUU  «Zvona Zagore», Mirlović Zagora

Pisme i kola iz Mirlović Zagore

Voditelj:

Ante Paško Maleš

Obitelj Leskur,Ogorje

Ojkalice i šuplje kolo

 

KUD «Ivan Goran Kovačić»

Skupina Veseli Bibinjci

Pisme i plesovi iz Bibinja

Voditelj:

Ante Lisica

KUD «Zvir», Jelenje

Grobnički tanci i pjesme

Voditeljica:

Alemka Juretić

KUD «Paljuv», Paljuv

Pjesme i plesovi Paljuva

Voditelj:

Zoran Klapan

KUD «Ivan Filipović», Velika Kopanica 

Gosti KUD-a «Hercegovac» Široki Brijeg

Pjesme i kola iz Velike Kopanice

Voditeljica:

Jadranka Petrik

KUD «Nevijana», Neviđane

Pjesma i kolo iz Neviđana

Voditelji:

Jordanko Miloš i Marko Jurković

KUD «Sinac», Zavičajno društvo, Ličana - Zagreba

Ličko kolo i pjesma

Voditeljica:

Ana Kelin

KUD «Sveti Mihovil», Galovac

Galovačka kola i pisme

Voditelj:

Miroslav Bučić

FD «Studenac», Nerezine

Pjesme i tanac iz Nerezina

Voditeljica:

Pia Zorović

FS «Kualjske posestrine i pobratini», Kali

Pisme i kolo iz Kali

Voditeljica:

Mirjana Končurat

KUD «Koledišće», Jezera

Pjesme i plesovi iz Jezera

Voditelj:

Nenad Milin

KUD «Spužvar», Brodarica, Krapanj

Krapanjske pisme i mutavo kolo

Voditeljica:

Eliana Trutin

KUD «Poloneza», Orebić

Kapetanski ples

Voditeljica:

Marija Mrgudić

KUD «Banj», Banj

Svadbeni običaji s otoka Pašmana

Voditelji:

Marko Jurković i Jordanko Miloš

KUD «Lijerica», Slano

Poskočica Linđo

Voditelji:

Katarina Tomičić i Lukša Bobić

KUD «Luzarica», Pridraga

Pridraške pjesme i plesovi

Voditeljica:

Dijana Sikirić

KUD «Bedem», Grebaštica

Pisme i plesovi iz Grebaštice

Voditelji:

Ivan Nakić i Matija Peran

KD «Mandrač», Kopar, Slovenija

Šagra v dveh partidah

Pjesme i plesovi Slovenskog dijela Istre

Voditeljica:

Mojca Lepej

KUD «Sveti Kuzman i Damjan», Slivnica

Pisme i plesovi iz Slivnice

Voditelji:

Davor Mijolović i Stoša Veršić

FS «Vrbnik», Vrbnik

Pisma i tanac iz Vrbnika

Voditeljica:

Katica Volarić

KUD «Glavice», Glavice Sinj

Sinjska rera i kolo

Voditelj:

Stipe Jelinčić

HKD «Napredak», Donja Lastva, Tivat

Boka Kotorska, Crna Gora – 

Škaljarsko i Dobrotsko kolo

Voditelj:

Edi Sindik

 

Nedjelja, 12. svibnja u 19,00

KUD «Dunja», Vrlika

Vrličko kolo i pjesma

Voditeljica:

Dunja Turudić

KUD «Bokolje», Dobropoljana

Kola i pisme iz Dobropoljane

Voditelji: Jordanko Miloš i Marko Jurković

KUD «Branimir 888», Muć

Dječje pjesme i kola s mućkih derneka

Voditelj:

Branko Šegović

KUD «Radovin», Radovin

Radovinsko kolo i pisma

Voditelj.

Ivica Dundović

KUD «Mosor», Gata

Poljičko kolo

Voditelj:

Božidar Borovac

KUD «Danica Hrvatska», Komin

Biser Mara uz Neretvu brala

Nije legla vila

 

FS «Fortuna», Ražanac

Pjesme i kolo iz Ražanca

Voditeljica:

Marija Hilje

KUU «Tomislav», Županja

Predstavnici smotre folklora Vukovarsko-srijemske županije

Cvitničari kod Rarini'  u Županji

Voditelj:

Ivica  Janjić

KUD «Bokolje», Dobropoljana

Kola i pisme iz Dobropoljane

 

Voditelji: Jordanko Miloš i Marko Jurković

KU «Linđo», Ošlje i Stupa

Obrada vune uz pjesmu i kolo Linđo

Voditeljica: Neda Perković

KUU «Milan Begović» i «Dunja» Vrlika

Vrličko kolo i ojkalica

Voditelj: Ivan Bijuk

KUD «Sveti Luka», Ždrelac

Kolo i pjesme iz Ždrelca

Voditeljica:

Marija Grmoja Ćikarela

HFD «Jadro», Solin

Splitska kvadrilja

Voditelj: Branko Šegović

KUU «Novae», Runovići

Runovićka ganga i kolo

Voditeljica:

Marijana Tucak

KUD «Branimir 888», Muć

Pisme i kola sa mućkih derneka

Voditelj:

Branko Šegović

KUD «Pleter», Dugopolje

Pisme i kolo iz Dugopolja

Voditelji: Marijana Botić i Oliver Rogošić

KUD Sveti Juraj, Primošten Stanovi

Muško i žensko ojkanje

Voditelj:

Blaž Jurin

KUD «Marko Marojica», Župa Dubrovačka

Župski plesovi

Voditelj:

Petar Srijemsi

KUD «Škabrnja», Škabrnja

Pjesme i kola iz Škabrnje

Voditeljica:

Dijana Sikirić

KUD, «Rogotin», Rogotin

Ženska pjevačka skupina «Šunjuše»

 

KUU «Maslina», Turanj

Turanjske pisme kola i običaji

Voditelj:

Božidar Budanović

KUU «Bezdan», Pirovac

Ja na vrilu kad san robu prala

Voditelj:

Silvio Tomas

KUD «Svilaja - Svi Sveti», Podsvilajska sela

Diple, ojkalica i kolo

 

KUD «Župa Bagalović», Krvavac

Neretvanska šetnja i šotić

Voditelj: Željan  Brljević


 

Smotra folkolora

CD nosači zvuka