Nije namijenjeno rješavanju problema kao što su:

- problematično ponašanje pojedinaca, nesporazumi sa
  susjedima i/ili bilo kojom skupinom ljudi

- bilo kakva hitna intervencija (poplava u stanu i sl.)

- psi koji ometaju lavežom ili nisu na uzici ili nemaju brnjicu

- požari, zagađenja zraka i vode

- buka

- prijedlozi za postavljanje novih posuda za otpad, novih
  rasvjetnih tijela, semafora i slično

- žalbe na rad gradskih tijela ili bilo kojih tijela javne uprave

- bespravna gradnja

- divljanje po cestama, konzumiranje droga, javna opijanja,
  nasilje nad životinjama, preprodaja i sl.

Za to postoje nadležna tijela kojima se uvijek možete obratiti.

SLUŽBENA STRANICA

POGLEDAJTE

POPIS ULICA

GRAD METKOVIĆ

TISAK

OSMRTNICE

22.6.2019.
Mile Vidović
pok. Mije
1942. - 2019.
Mile Vidović

KONTAKT

19. smotra folkora

kultura

19. smotra folklora "Na Neretvu misečina pala"

Program

Četvrtak, 15. svibnja 2003.

 

Crkva Svetoga Ilije, Metković, u 20 h

      Crkveni zbor Župe sv. Ilije Metković

      KUD “Rogotin” Rogotin - Pučka pjevačka skupina “Rogotinke”

      KUD “Danica hrvatska” Komin - Pučka pjevačka skupina

      Pučka pjevačka skupina“Borovčanke”

      Pučka pjevačka skupina “Snaše” - Klakar

      KUD “Braća Banas” - Josipovac Punitovački

      Pučke pjevačice župne crkve Novi Šeher - gosti iz BiH

      “Karaševska zora” - Karaševo, Rumunjska - Ženska pjevačka skupina

      KUD “Ivan Goran Kovačić” Lovas - Pjevači Župe sv. Mihaela

 

 

Petak, 16. svibnja 2003. 

  9,00      Otvaranje seminara tradicijskih glazbala

               Prostorije Gradske glazbe Metković

 

  18,00    Otvaranje izložbe “Flašky tancuju”

               Prostori Gradske knjižnice

 

  19,00    GRADSKO KULTURNO SREDIŠTE

 

        KUD «Celestin Medović» Kuna 

                Dječji tamburaški orkestar

                Skladba sveti Roko

                Voditelj: Velibor Veršić

       

        KUD «Bedem» Grebaštica - dječja skupina

                Poskočica i Staro grebaško kolo

                Voditelj: Ivan Nakić

       

        FS «Poloneza» Orebić - dječja skupina

                Kapetanski ples

                Voditeljice: Stela Šestanović i Tanja Markovina

 

        KUU «Mosor» Gata - dječja skupina

                Dječje igre

                Voditelj: Božidar Borovac

 

        KUD «Župa Bagalović» Krvavac - dječja skupina

                Plesovi iz Neretve

                Voditelj: Mario Gnječ

 

        RIJEČ DOBRODOŠLICE - SVEČANO OTVARANJE

 

        KUD «Popovići» Popovići

                Starinska kola i pisme sa Bukovice

                Voditelj: Zlatko Tokić

 

        KUD «7 Kaštela» Kaštel Gomilica

                Stari kaštelanski plesovi

                Voditelj: Vlado Bašić

 

        KUD «Bedem» Grebaštica

                Pisme i kola iz Grebaštice

                Voditelj: Ivan Nakić

 

        KUD «Vesela Šokadija» Koritna - Predstavnici smotre folklora         Đakovački vezovi - Gosti KUD-a Župa Bagalović Krvavac

                Pjesme i plesovi iz Koritne

                Voditelj: Mata Gradištanac

 

        KUD «Nevijana» Neviđane

                Neviska koleda

                Voditelji: Jordanko Miloš i Marko Jurković

 

        ZAJEDNIŠTVO HRVATA U RUMUNJSKOJ

                «Karaševska Zora» Karaševo-Gosti KUD-a Metković

                Pjesme i plesovi iz Karaševa

                Voditelj: Mikula Gera

 

        KU «Mosor» Gata

                Poljičko kolo

                Voditelj: Filip Očasićp Očasić

 

        KUD «Čilipi» Čilipi

                Potkolo i poskočica

                Voditelj: Luko Novak

 

        KUD «Luzarica» Pridraga

                Šetnja, Kukulešće i Naško kolo

                Voditelj: Slavko Kokić

 

        SLOVENSKO DRUŠTVO  «TRIGLAV» Split

                Gorenjski plesovi

                Voditeljica: Ana  Kurajica

       

        KUD «Ivan Goran Kovačić» Bibinje

                FS «Veseli Bibinjci»

                Pisme i kolo iz Bibinja

                Voditelj: Božidar Sikirić

 

        KUD «Braća Banas» Josipovac Punitovački

                Slovačke pjesme i kola iz Josipovca

 

        KUD «Privlaka» Privlaka

                Privlačke pisme i kola

                Voditeljica: Ivana Šarić

 

        KUD «Vranovci i Bukovlje»  Predstavnici smotre folklora «Brodsko
        kolo» Slavonski Brod, gosti FS «Poloneza» Orebić

                Pjesme i plesovi Vranovaca i Bukovlja»

                Voditeljica: Marica Mišković

 

        KUD «Paljuv» Paljuv

                Šetnja, Stupac i Kukulešće

                Voditelj: Mladen Nekić

               

        PUČKA PJEVAČKA SKUPINA «Snaše» Klakar

                Predstavnici smotre folklora «Brodsko kolo»ko kolo»

                Slavonski Brod

                S ruke na ruke i

                Prelo prelo devet djevojaka

                Voditeljica: Vesna Šimić

 

        KUD «Glavice» Glavice

                Sinjsko kolo

                Voditelj: Stipe Jelinčić

 

        KUD «Lijerica» Slano

                Primorska poskočica – Linđo

                Voditelji: Rina Tomičić i Lukša Bobić

 

        HKUD «Seljačka Sloga» Vinjani Donji

                Pastirske pisme, gange i Vinjansko kolo

                Voditelji: Tvrtko Bušić i Boris Kukulj

 

        KUD «Koledišće» Jezera

                Jezerski mornarski bal

                Voditelj: Nenad Milin

 

    Podjela diploma
 

    Okrugli stol

 

 

Subota, 17. svibnja 2003. 

 19,00     GRADSKO KULTURNO SREDIŠTE

 

        KUD «Bokolje» Dobropoljana - dječja skupina

                Kola i pisme  iz Dobropoljane

                Voditelj: Milena Ćosić

 

        KUU «Milan Begović» Vrlika - dječja skupina

                Vrličko kolo

                Voditeljica: Dunja Turudić

 

        KUD «Razigrana Šokadija» Prkovci - dječja skupina

                Gosti KUD-a «Metković» Metković

                Guščarice na utvaju – igra djece

                Voditeljice: Ljubica Čajkovac i Mirjana Grgas

 

        KUD « Branimir 888» Muć - dječja skupina

                Dječje pisme i kola s mućkih derneka

                Voditelj: Branko Šegović

 

        KUD «Vukšić» Vukšić

                Starinsko pivanje i kola Vrcon i Stupačke

                Voditelj: Vice Antunović

 

        KUU «Milan Begović» Vrlika

                Vrličko kolo

                Voditeljica: Dunja Turudić

 

        KUD «Bokolje» Dobropoljana

                Pranje robe na vrulji

                Voditeljica: Milena Ćosić

 

        KUD «Bribir» Bribir

                Bribirske starinske pjesme i kola

                Voditelji: Ivan Ligatić i Pavao Kombol

 

        SKUD «Sloga» Pakovo Selo

                Pakovačko kolo i ojkalice

                Voditelj: Branko Ljubić

 

        KUD «Koralj» Zlarin

                Kola s Fingaca

                Voditelji: Sonja Batur i Tomislav Kranjac

 

        KUD «Sveti Duh» Posedarje

                Pjesme i kola iz Posedarja

                Voditeljica: Darija Juričić

 

        FD «Krejonca» Bol

                Stari brački plesovi

                Voditelj: Nikola Martinić

 

        OBITELJ Leskur Ogorje

                Šuplje kolo i ojkalica

 

         «POKLADARSKO DRUŠTVO» Lastovo

                Lastovsko i pokladarsko kolo

                Voditelj: Ivo Ćihoratić

  

        KUD «Branimir 888» Muć

                Pisme i kola s Mućkih derneka

                Voditelj: Branko Šegović

 

        FS «Fortuna» Ražanac

                Pisme i kolo iz  Ražanca

                Voditeljica: Marija Hilje

 

        KUD «Vinčica» Belajske Poljice

                Predstavnici Smotre izvornog folklora  Karlovačke županije
                u Ogulinu

                Pjesme i plesovi Belajskih Poljica i okolice

                Voditeljica: Nikolina Radočaj

 

        KD «Brnaze» Brnaze

                Sinjski dernek

                Voditelj: Miro Vukasović

 

        HKD «Napredak» Donja Lastva, Crna Gora – gosti

                Škaljarsko i Dobrotsko kolo

                Voditelj: Edi Sindik

 

        KUU «Novae» Runovići

                Pjesme i kola iz Runovića

                Voditelj: Perica Vodanović

 

        KUD «Ivan Goran Kovačić» Lovas

                Predstavnici Smotre folklora Vukovarsko-srijemske županije

                Gosti KUD «Rogotin» Rogotin

                Pjesme i kola iz Lovasa

                Voditelj: don Vlado Delić

 

        KUD «Vinac» Stankovci

                Pisme i kola Stankovačkog kraja

                Voditelj: Slavko Pelajić

 

        KUD «Marko Marojica» Župa Dubrovačka

                Župska polka, mazurka i poskočica

                Voditelj: Petar Srijemsi

 

   Podjela diploma

 

   Okrugli stol

 

 

 

Nedjelja, 18. svibnja 2003. 

 

   19,00    GRADSKO KULTURNO SREDIŠTE

 

        PODRUČNA ŠKOLA Mlinište

                Dječje igre

                Voditeljica: Anđelina Galov

 

        KUD «Zora» Betina - dječja skupina

                Dječje igre i pjesme iz Betine

                Voditelj: Silvio Tomas

 

        KUD «Metković» Metković - dječja skupina

                Šotić iz Momića i Desana

                Voditelji: Anđelina Galov i Viktor Begić

 

        OŠ Slano

                FS «Mali Linđo» Slano

                Linđo

                Voditeljica: Dubravka  Bazdan

 

        UDRUGA »Ivan Duknović» Vinišće - dječja skupina

                Napjevi i kola iz Vinišća

                Voditelj: Ivan  Mlačić

 

        KUD «Zora» Betina

                Pjesme i plesovi Betine

                Voditelj: Ante Ježina

 

        KUD «Sveti Juraj» Primošten Stanovi, Primošten Burni

                Izvođenje nevjeste

                Voditelj: Stana Gašperov

 

        OBITELJ Asanović Neorić

                Ojkalice

 

        FS «Kualjske posestrine i pobratini» Kali

                Kualjsko vinčuanje

                Voditelj: Mirjana Končurat

 

        KUD «Kvadrilja» Trogir

                Trogirski gradski plesovi

                Voditelj: Dinko Bilić i Šime Ercegović

 

        KUD «Sveti Ivan» Vir

                Virsko, Starinko i Brzo kolo

                Voditeljica: Helena Budija

 

        KUU «Zvona Zagore» Mirlović Zagora

                Biralica, Po naški, Po  četri puta

                Voditelj: Ive Burić

 

        KUU «Maslina» Turanj

                Pisme i kola iz Turnja

                Voditelj: Božidar Budanović

 

        KUD «Svilaja - svi sveti» Podsvilajska sela

                Pisma i kolo ispod Svilaje

                Voditelj: Marko Šundov

 

        KUD «Župa Bagalović» Krvavac

                Neretvanska šetnja

                Voditelj: Mario Gnječ

 

        KUU «Bezdan» Pirovac

                Blagdanske pisme i plesovi Pirovca

                Voditelj: Nenad Milin

 

        KUD «Rogotin» Rogotin

                Pjevačka skupina «Rogotinke»

                Procvala grana ljiljana

 

        KUD «Gradina» Polača

                Kola i pisme iz Polače

                Voditelj: Dragan Kutija

 

        KUD «Stjepan Radić» Pridvorje

                Potkolo, Čičak, Poskočica

                Voditelj: Stijepo Marinović

 

        KUD «Vrilo» Dobrić BiH - gosti smotre

                Pjesme i plesovi iz Zapadne Hercegovine

                Voditelj:Vlado Marić

 

        KUD «Sveti Kuzman i Damjan» Slivnica

                Šuljanje, biranje  i skočac

                Voditeljica: Stoška Veršić

 

        KUD «Žutopas» Smokovljani i Visočani

                Kolo Linđo

                Voditelj: Mato Katičić

 

    Podjela diploma

 

    Okrugli stol

 

 


 

Smotra folkolora

CD nosači zvuka