Nije namijenjeno rješavanju problema kao što su:

- problematično ponašanje pojedinaca, nesporazumi sa
  susjedima i/ili bilo kojom skupinom ljudi

- bilo kakva hitna intervencija (poplava u stanu i sl.)

- psi koji ometaju lavežom ili nisu na uzici ili nemaju brnjicu

- požari, zagađenja zraka i vode

- buka

- prijedlozi za postavljanje novih posuda za otpad, novih
  rasvjetnih tijela, semafora i slično

- žalbe na rad gradskih tijela ili bilo kojih tijela javne uprave

- bespravna gradnja

- divljanje po cestama, konzumiranje droga, javna opijanja,
  nasilje nad životinjama, preprodaja i sl.

Za to postoje nadležna tijela kojima se uvijek možete obratiti.

SLUŽBENA STRANICA

POGLEDAJTE

POPIS ULICA

GRAD METKOVIĆ

TISAK

OSMRTNICE

19.9.2019.
Pavo Dramac
pok. Pave
1944. - 2019.
Pavo Dramac

KONTAKT

24. smotra folkora

kultura

24. smotra folklora "Na Neretvu misečina pala"

 

8. svibnja 2008., crkva Sv. Ilije

foto: Marin Veraja

Program

Četvrtak, 8. svibnja 2008.

Gradsko kulturno središte Metković, 19,00

Slike i skulpture, izložba neprofesionalnih likovnih stvaralaca DNŽ

Crkva Sv. Ilije Metković, 19,45

Koncert Marijanskih i hodočasničkih pučkih pjesama

KUD "NERETVANKE" STABLINA - PLOČE
VEČERNJA MOLITVA

KUD "DANICA HRVATSKA" KOMIN
Crkvene pjevačice župe Sv. Ante - Komin
SVETA MARIJO MOLI SE ZA NAS

KU "ŠKRAPA" MOMIĆI
Ženska pjevačka skupina "PODRUJNIČKE"
MAJKO DJEVO TI JEDINA

PUČKI PJEVAČI ŽUPE PRESVETOG TROJSTVA ROGOTIN
MARIJO SVIBNJA KRALJICE

KUD "MARKO MARKOTA" ROGOTIN
Crkvene pjevačice župe Presvetog Trojstva - Rogotin
DJEVICE NEVINA

ŽUPSKI CRKVENI ZBOR "FRA LUKA VLADIMIROVIĆ" KOMIN
MAJKO DRAGA LIJEPA SI, LIJEPA

PUČKA PJEVAČKA SKUPINA "BOROVČANKE"
Crkvene pjevačice župe Sv. Nikole Borovci
O MILA MAJKO NEBESKA

PUČKI PIVAČI KUD-a "ANTE ZANINOVIO" KAŠTEL KAMBELOVAC
ZVIZDO MORA O MARIJO MAJKO

KUD "RADOVIN" RADOVIN KUD "PRIVLAKA" PRIVLAKA
ZDRAVO ĆERCE ZDRAVO ZVIZDO MORA

PUČKI PIVAČI ŽUPE GOSPE OD ZDRAVLJA JEZERA
O PRISLAVNA BOŽJA
MATI ZDRAVO MORSKA ZVIZDO

GRADSKA GLAZBA "KLEMENT VISKOVIĆ"
LIJEPA SI, LIJEPA
ZDRAVO DJEVO KRALJICE HRVATA

 

Petak, 9. svibnja 2008.

Gimnazija Metković u 9.30

Stručno-znanstveni skup KULTURA I TURIZAM

Uvodna riječ organizatora: Zdravko Obradović i Zorica Vitez

Dr. sc. Naila Ceribašić
Metkovska smotra folklora; očuvanje baštine i kulturni turizam

Mr. sc. Joško Ćaleta
Crkveno pučko pjevanje: Revitalizacija napjeva i repertoara

Hrvoje Manenica, prof.
Arheološki muzej Narona

Mr. sc. Aida Cvjetković
Folklorna baština u procesu globalizacije

Dr. sc. Tvrtko Zebec
Od gomile i stećka do kola: o predstavljanju nematerijalne baštine

Dr. sc. Ljiljana Marks
Priča i predaja u turističkoj ponudi

GKS Metković u 19.00

Večer folklornih skupina Dalmacije i gostiju

Svečano otvaranje 24. smotre folklora "Na Neretvu misečina pala"

FOLKLORNI ANSAMBL "LINĐO"
Dječja skupina PLESOVI IZ ZAP RESICA
Voditelj: Mario Kristić

HFD "JADRO" SOLIN
Dječja skupina RAŽANAČKO KOLO
Voditeljica: Smiljana Bučan

FOLKLORNI ANSAMBL "LINĐO" Dječja skupina
TUROPOLJSKI PLESOVI
Voditelj: Mario Kristić

KUD "SVET DUH" POSEDARJE
PJESME I PLESOVI POSEDARJA
Voditeljica: Marijana Juričić

V.U. "KUMPANJIJA" BLATO
KUMPANJIJA
Voditelj: Mario Milat

KUD "SPUŽVAR" KRAPANJ BRODARICA
KRAPANJKA SAM TIME SE PONOSIM
Voditeljica: Ana Gović

KUD "DIKOVACA" ZMIJAVCI
GANGE I KOLA ZMIJAVAČKOG KRAJA
Voditelj: Branko Segović

V.U. "KUMPANJIJA" BLATO
TANAC
Voditelj: Mario Milat

KUD "VINJANI" VINJANI DONJI
VINJANSKO KOLO I GANGA
Voditelj: Boris Kukulj

KUD "KUKLJICA" KUKLJICA
KOLA I PJESME KUKLJICE
Voditelj: Ante Bilan

KUD "ČILIPI" ČILIPI
KONAVOSKI PLESOVI
Voditelj: Vlaho Kljunak

KUD "KAMEŠNICA" OTOK
CETINSKO KOLO UZ RERU I BARABINSKO PJEVANJE
Voditelj: Josip Brčić

KUD "ŠOKADIJA" STRIZIVOJNA
Predstavnici smotre folklora "Đakovački vezovi", gosti KUD-a "Metković" Metković
PJESME I PLESOVI IZ STRIZIVOJNE
Voditelj: Mirko Damjanović

KUD "PRIVLAKA" PRIVLAKA
PRIVLAČKO STUPAČKO KOLO
Voditelj: Ivica Dundović

KUD "STJEPAN RADIĆ PRIDVORJE
KONAVOSKA KOLA
Voditelj: Stjepan Marinović

KUD "VINAC" STANKOVCI
PJESME I KOLA STANKOVAČKOG KRAJA
Voditelj: Mirko Perica

KUD "LASTOVO" LASTOVO
LASTOVSKO KOLO
Voditelj: Eduard Bačko

KUD "RADOVIN" RADOVIN
STUPAČKO KOLO
Voditelj: Ivica Dundović

KUD "MARKO MARKOTA" ROGOTIN
MAŽURKA
Voditelj: Željan Brljević

 

Subota, 10. svibnja 2008.

Gimnazija Metković u 9.30

Stručno-znanstveni skup KULTURA I TURIZAM

Dr. sc. Aleksandra Muraj
Odjeća na folklornoj sceni

Julija Kaleb
Rekonstrukcija narodne nošnje tragom originalnih primjeraka

Dr. sc. Sanja Kalapoš Gašparac
Tradicijska hrana u turističkoj ponudi

Darko Babić, prof.
Ekomuzej: zamisao i ostvarenja

Marina Blagaić, prof.
Festivali i lokalna zajednica

Dr. sc. Zorica Vitez
Kultura i turizam: pogled etnologa

Mimohod sudionika 24. Smotre folklora u 18,00

GKS Metković u 19,00

Večer folklornih skupina Dalmacije i gostiju

F. D. "RAPSKI TANAC" RAB Dječja skupina
RAPSKI TANAC
Voditelj: Antun (Tonči) Matušan

KUD "NATKO NODILO" BABINO POLJE Dječja skupina
ŠKAMPA BOŠKO I MLJETSKA POSKOČICA
Voditelj: Anko Dabelić

KUD "BRANIMIR 888" MUĆ Dječja skupina
DJEČJE IGRE IZ MUCA
Voditelj: Joško Jelavić

KUD "ŠKABRNJA" ŠKABRNJA Dječja skupina
PJESME I KOLA IZ ŠKABRNJE
Voditelj: Marijan Zilić

KUD "SAN MARINO" LOPAR Dječja skupina
LOPARSKI TANAC
Voditelj: Danijel Mušćo i Antonio Paparić

KUD "SVETI MIHOVIL" VRSI Dječja skupina
NAPJEVI I KOLA MJESTA VRSI
Voditeljica: Marica Cošić

O.Š. SLANO, Folklorna skupina "MALI LINĐO"
PRIMORSKO KOLO LINĐO
Voditeljica: Dubravka Bazdan

KUD "SVETI JURAJ" PRIMOŠTEN BURNJI
MOJ JE DRAGI IŠA U MERIKU
Voditeljica: Stana Gašperov

K.U. "LINĐO" OŠLJE STUPA
LINĐO
Voditeljica: Neda Perković

KUD "BEDEM" GREBAŠTICA
PJESME I PLESOVI IZ GREBAŠTICE
Voditelj: Ivan Nakić

KUD "SVILAJA SVI SVETI" PODSVILAJSKA SELA
PODSVILAJSKI DERNEK
Voditeljica: Ana Sundov

KUD "GALEB" KARIN GORNJI
PJESMA I PLES BUNJEVAČKIH HRVATA
Voditeljica: Antonija Luketić

KUD "BRANIMIR888" MUĆ
IZVOĐENJE MLADE
Voditelji: Katarina Bušić i Petar Generalic

KUD "ŠKABRNJA" ŠKABRNJA
PJESME I KOLA IZ ŠKABRNJE
Voditelj: Marijan Zilić

FOLKLORNI ANSAMBL "TEMPET" MAKARSKA
STAROGRADSKI PLESOVI MAKARSKE
Voditelj: Dražan Domjanović

KUD "SVETI MIHOVIL." VRSI
NAPJEVI I KOLA MJESTA VRSI
Voditeljica: Marica Cošić

KUD "GLAVICE" GLAVICE
STARO SINJSKO KOLO
Voditelj: Stipe Jelinčić

KUD "NATKO NODILO" BABINO POLJE
PJESME I PLESOVI IZ BABINOG POLJA
Voditelj: Anko Dabelić

KUD "IVAN DUKNOVIĆ" VINIŠĆE
NAPJEVI I KOLA IZ VINIŠĆA
Voditelj: Ivica Marušić

KUU "ZVONA ZAGORE" MIRLOVIĆ ZAGORA
PISME I KOLA MIRLOVAČKOG KRAJA
Voditelj: Vinko Bulat

KUD "SELJAČKA SLOGA" ZADUBRAVLJE
Predstavnici smotre folklora "Brodsko kolo", gosti KUD-a "Branimir 888" Muć
PJESME I PLESOVI SLAVONIJE
Voditelj: Zvonko Vidaković

KUU "MILJEVCI" MILJEVCI
PISME I KOLA MILJEVAČKOG KRAJA
Voditeljica: Marija Kulušić

KUU "MOSOR" GATA
BIRANJE KNEZA I KOLO IZ GATA
Voditelj: Božidar Borovac

KUD "PUTNIKOVIĆ" PUTNIKOVIĆ
BIJELI MAŠKARI I POLKA
Voditelj: Anto Vitković

KUD "KOLO" VUKOVAR
Predstavnici smotre folklora "Vinkovačke jeseni", gosti KUD-a "Marko Markota" Rogotin
KOLA I PJESME SRIJEMA
Voditelj: Josip Neralić

 

Nedjelja, 11. svibnja 2008.

GKS Metković u 19,00

Večer folklornih skupina Dalmacije i gostiju

KU "ŽUTOPAS" SMOKOVLJANI -VISOČANI Dječja skupina
KOLO LINĐO
Voditelj: Mato Katičić

FS "POLONEZA" OREBIĆ Dječja skupina
KAPETANSKI PLES
Voditeljice: Roberta Daničić i Jasminka Jurović

KU "MLJET" BABINO POLJE
ŠKAMPA BOŠKO I POSKOČICA
Voditeljica: Marija Sršen

SKUD "SLOGA" PAKOVO SELO
PAKOVAČKO KOLO - PO NAŠKU
Voditelj: Branko Ljubić

KUD "KOMAŠTRE" OGORJE
PISMA I PLES OGORSKOG KRAJA
Voditelj: Josip Leskur

KUD "MARKO MAROJICA" ŽUPA DUBROVAČKA
ŽUPSKI BALI
Voditelj: Petar Srijemsi

HKUD "PERUČA" HRVACE
SINJSKO KOLO
Voditelj: Joško Ljubić

Pjevačice KUD-a "SRIJANE" SRIJANE
OJKAVICA I RERA
Voditeljica: Marija Prelas

KUD "LIJERICA" SLANO
LINĐO
Voditelj: Lukša Bobić

KUD "SVETI LUKA" ŽDRELAC
PJESME I KOLA IZ ŽDRELCA
Voditeljica: Marija Grmoja

KUD "KLEK" OGULIN
Predstavnici smotre izvornog folklora Karlovačke županije, gosti KUD-a "Metković" Metković
PJESME I PLESOVI OGULINSKOG KRAJA
Voditeljica: Nikolina Luketić

KUU "PROMINA" OKLAJ
PISME I PLESOVI PROMINSKOG KRAJA
Voditelj: Mario Jurić

KU "ŽUTOPAS" SMOKOVLJANI -VISOCANI
KOLO LINĐO
Voditelj: Mato Katičić

KUD "SVETI KUZMAN I DAMJAN" SLIVNICA
OJ SLIVNICE SELO NA VIDIKU
Voditelj: Niko Zekić

KUD "METKOVIĆ" METKOVIĆ
PJESME I PLESOVI DONJE NERETVE
Voditelj: Željan Brljević

 

PROGRAM DISPERZIJE SMOTRE

Subota, 10. svibnja 2008.

Dubrovnik, ispred crkve Sv. Vlaha u 11,00

Domaćin: Turistička zajednica grada Dubrovnika

KUD "KOLO" VUKOVAR

KUD "ŠOKADIJA" STRIZIVOJNA

 

Ponedjeljak, 12. svibnja 2008.

Dubrovnik, ispred crkve Sv. Vlaha u 11,00

Domaćin: Dubrovačko-neretvanska županija

KUD "KLEK" OGULIN

KU "ŽUTOPAS" SMOKOVLJANI-VISOČANI

Rogotin

KUD "KOLO" VUKOVAR

U organizaciji KUD-a "Rogotin" Rogotin

 


 

Smotra folkolora

CD nosači zvuka

Detalji nošnje